• błędy w odchudzaniu

  Nie możesz zrzucić wagi? Być może popełniasz któryś z tych błędów

  Jeśli od dłuższego czasu jesteś na diecie, ale nadal nie możesz osiągnąć zamierzonych rezultatów, to bardzo możliwe, że coś robisz nie tak. Prezentujemy zbiór najczęstszych błędów, jakie popełniamy podczas odchudzania.

  Zastanów się, co pijesz!

  Kiedy mówimy o diecie, to większość z nas od razu myśli o tym, co jemy i jak możemy to ograniczyć. Trzeba jednak pamiętać, że zbędne kalorie mogą się również ukrywać w tym, co pijemy. Podczas diety powinniśmy się wstrzymać od alkoholu, zwłaszcza piwa. Odstaw też soki – w stu mililitrach zwykłego soku znajduje się ponad 50 kilokalorii. Postaw na wodę, w której nie tylko nie ma zbędnych kalorii, ale dodatkowo pobudza ona nasz metabolizm.

  Czy podjadasz wieczorem?

  Jeśli jesz niewielkie śniadania, ale za to nadrabiasz kolacją, to popełniasz jeden z podstawowych błędów w dbaniu o smukłą sylwetkę. Im bliżej jesteśmy końca dnia, tym nasz metabolizm zwalnia, a więc trudniej będzie nam spalić obfity posiłek. Ostatni posiłek powinniśmy zjeść optymalnie do kilku godzin przed pójściem spać. Przyjmuje się, że podczas diety można jeść do godziny 19, jeśli jednak kładziesz się spać późno, to możesz sobie pozwolić na dodatkową przekąskę. Popularnym trikiem na diecie jest picie zielonej herbaty, aby usprawnić proces spalania podczas samego snu.

  Organizm wyspany to organizm szczęśliwy

  Śpisz po 5/6 godzin dziennie? Często się nie wysypiasz? Niestety, cierpi na tym również Twoja dieta. Może to się wydawać dziwne, skoro chudniemy głównie dzięki aktywności fizycznej, jednak brak snu może również odbić się na tym, ile uda nam się schudnąć. Kiedy się nie wysypiasz, to jest to sygnał dla Twojego mózgu, że potrzebuje energii, innymi słowy – jedzenia. Zmniejsza się też zawartość hormonu, który odpowiedzialny jest za sygnalizowanie nam, że jesteśmy już pełni. Krótko mówiąc – nasz mózg gorzej pracuje, co wpływa również na nasze ciało. Co więcej podczas snu możemy spalić wiele kalorii. Niewysypianie się jest więc sporym błędem, jaki popełniamy podczas odchudzania.

  Postaw na dietę zamiast ćwiczeń

  Jeśli ćwiczysz nawet pięć razy w tygodniu, ale nie pilnujesz diety, to nie przyniesie to oczekiwanych rezultatów. Ćwiczenia są zdecydowanie bardziej istotne przy rzeźbieniu mięśni, mniej natomiast przy odchudzaniu. Trening stanowi tylko 20% sukcesu, jeśli chcemy zrzucić na wadzę. Dieta decyduje więc w ogromnej mierze o tym, czy uda nam się schudnąć. Czas jaki do tej pory przyszło Ci spędzać na siłowni zamień na planowanie swojego jadłospisu, a rezultaty od razu staną się widoczne.

  Za duże porcje

  Dbasz o to, by jeść tyle razy dziennie, ile zalecają dietetycy, ale z jakiegoś powodu nadal przybierasz na wadze? Być może sęk tkwi za dużych porcjach, jakie sobie serwujesz. Trudno jest ważyć wszystkie swoje posiłki, gdyż zazwyczaj nie mamy na to wolnej chwili, warto jest jednak od czasu do czasu sprawdzać, ile nakładamy na talerz. Używaj też mniejszych naczyń, łatwiej będzie Ci w ten sposób dobierać odpowiednie porcje.