• rozciąganie po biegu

  Dlaczego warto prowadzić dziennik ćwiczeń?

  Aktywność fizyczna jest dla nas zawsze korzystna, ale każdy może się czasem zdemotywować. Ważne, żeby odpowiednio się zorganizować, a trening przestanie być dla nas problemem. Tutaj z pomocą przychodzi nam dziennik ćwiczeń. W artykule mówimy o tym, dlaczego warto taki założyć i systematycznie go prowadzić.

  Dzienniki ćwiczeń – w domu i na siłowni

  Niezależnie od tego, czy ćwiczymy we własnym zaciszu, czy wybieramy się na siłownię, to powinniśmy się zaopatrzyć w dziennik ćwiczeń. Służy on jednej, prostej rzeczy – przypomina nam o tym, że przyszła pora na trening. Choćby patrząc na nasz dziennik leżący na komodzie możemy sobie od razu o tym przypomnieć. Tym z kolei, którzy wolą ćwiczyć na siłowni, może posłużyć jako element konsultacji z trenerem personalnym – możemy poprosić go, by dał nam swój własny dziennik, gdzie zapisane są nasze postępy i przepisać, by posłużyły nam jako inspiracja do dalszych ćwiczeń.

  Pomoc w postawieniu sobie celów

  Co chcesz osiągnąć poprzez swój program treningowy? Czy zależy ci na tym, aby zrzucić zbędne kilogramy, czy może wzmocnić ciało? Zapisz swoje postanowienia w dzienniku ćwiczeń. Ustal dokładnie: skąd zaczynasz i w jakim punkcie chciałbyś się znaleźć. Pamiętaj, by zapisać każdy szczegół treningu, włącznie z rozgrzewką i schłodzeniem. Możesz obok napisać ile mniej więcej dana czynność spala kalorii i jak bardzo pomoże Ci w osiągnięciu założonego celu. W ten sposób dodasz sobie motywacji i łatwiej będzie Ci zabrać się za ćwiczenia.

  Dziennik ćwiczeń – zobacz jakie zrobiłeś postępy!

  Jeśli brakuje Ci motywacji to pomyśl o tym ile już udało Ci się uzyskać dzięki treningowi. W końcu dziennik ćwiczeń to też nic innego, jak historia naszych poczynań. Otwórz więc na stronie sprzed paru miesięcy i przekonaj się, że wtedy robiłeś 30 pompek, a dzisiaj jesteś w stanie zrobić dwa razy tyle. Najlepiej jest też zapisywać swoje wymiary by zobaczyć, jak zmieniały się na przestrzeni czasu. Na ich podstawie możemy też wyznaczyć sobie realistyczne cele na przyszłość i powoli doskonalić swoją formę.

  Wyznacz sobie czas na relaks!

  W ciągu dnia większość z nas jest zabiegana i z trudem znajduje chwilę dla siebie czy najbliższych. Jeśli dołożymy do tego trening, to z odpoczynkiem może być jeszcze ciężej. Dlatego warto prowadzić dziennik ćwiczeń, bo pomoże nam on w zorganizowaniu sobie dnia. W swój codzienny plan treningowy wpisz także czas na relaks. Nie powinniśmy leniuchować, ale z drugiej strony jeśli przesadzisz z ćwiczeniami to możesz nabawić się kontuzji lub po prostu zniechęcić do ćwiczeń. Odpowiednia organizacja czasu wraz z chwilą na relaks pozwoli Ci zregenerować siły i przygotować się na kolejny trening.

  Kalendarz ćwiczeń jest doskonałym sposobem nie tylko na organizację czasu, ale także na motywowanie się do działania. Jeśli o treningu myślisz na poważnie i jesteś zdeterminowany, by osiągnąć swój cel, to taki dziennik z pewnością ułatwi Ci życie. Po jego zakupieniu i zapisaniu sobie swojego planu pozostaje już tylko jedno: ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć J

  http://lcw1seotest.pl/missisipi.html