• szkółka piłkarska

  Szkółka piłkarska dla dziecka – czym się kierować

  Popularność piłki nożnej nie maleje, a szkółki piłkarskie dla dzieci cieszą się coraz większą popularnością. Szkółka jest miejscem, w którym Twoje dziecko może być nie tylko aktywne, ale również świetnie się bawić. Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkółki piłkarskiej?

  Jeśli Twoje dziecko zaczęło interesować się sportem, to warto je tylko do niego zachęcić. Obecnie powstaje mnóstwo placówek sportowych dla dzieci, a wśród nich właśnie szkółki piłkarskie. Nie zapisuj jednak swojej pociechy do byle jakiej szkółki. Zastanów się dobrze i zrób odpowiedni research, żeby przypadkiem nie zrazić dziecka do sportu.

  Wyposażenie szkółki piłkarskiej – istotna rzecz!

  Choć szkółki piłkarskie nie mają być profesjonalnymi stadionami, to jednak muszą mieć odpowiednie wyposażenie. Sprawdź, czy upatrzona przez Ciebie szkółka jest zaopatrzona w odpowiedni sprzęt, czy też konieczne będzie dokładanie pieniędzy z własnej kieszeni.

  Zainteresuj  się stanem boisk, na których odbywają się treningi. Najlepiej jeśli wybierzesz się do szkółki na własną rękę, ale jeśli nie masz na to czasu – zapytaj znajomych lub posprawdzaj opinie w Internecie. To zawsze poszerzy Twoją wiedzę i pomoże Ci szybciej podjąć decyzję.

  Zwróć uwagę na trenerów

  Trenerzy w szkółce piłkarskiej są jednym z najważniejszych elementów, które zdecydują o tym, którą powinniśmy wybrać. W końcu to pod okiem trenera odbywają się zajęcia i to on będzie musiał zadbać nie tylko o aktywność sportową, ale też zabawę dla dzieciaków.

  Sprawdź jakie doświadczenie w pracy z dziećmi mają trenerzy w szkółce, która Cię interesuje. Warto też zobaczyć, czy pracują długo w samej placówce, czy też dopiero zaczynają swoją przygodę z trenowaniem.

  Dowiedz się też, czy dany trener stawia przede wszystkim na sport i trenowanie czy też pozwala dzieciakom po prostu się pobawić. Pamiętaj, że nieodpowiedni trener może trwale zrazić Twoje dziecko do sportu. Warto więc, żeby aktywność fizyczną kojarzyło nie tylko z treningiem, ale też z miło spędzonym czasem wśród rówieśników.

  Organizacja szkółki piłkarskiej

  Zwróć szczególną uwagę na to, jak organizowane są zajęcia, a zwłaszcza na to, jak wyglądają grupy. Być może na jednego trenera przypada zbyt dużo dzieci? W takiej sytuacji nie będzie się on mógł skupić personalnie na każdym dziecku z osobna i ciężko będzie mu wychwycić, kto potrzebuje dodatkowej rady. Warto też sprawdzić, czy trenerzy mają asystentów, którzy są bardzo pomocni w pracy z dużą grupą.

  Bardzo ważnym aspektem, który jest często pomijany, są grupy wiekowe. Czy są dostosowane do potrzeb dzieci w danym wieku? Czy są odpowiednio podzielone tak, aby wszyscy byli mniej więcej na tym samym poziomie? Upewnij się, że Twoje dziecko będzie w odpowiedniej grupie, a nie z dziećmi dużo starszymi od siebie

  Wybór szkółki to niełatwa decyzja!

  Posłanie dziecka do szkółki piłkarskiej to często ciężki orzech do zgryzienia. Nie zastanawiaj się jednak na sprawą zbyt długo. Większość szkółek jest dobrze wyposażonych, a dzieci doskonale się tam bawią. Wystarczy, że sprawdzisz co trzeba, a Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone.