• Jak wybrać domową bieżnię?

  Polacy ruszyli się z kanap. Ciężko w to uwierzyć, ale liczby i fakty nie kłamią. Bez trudu dostrzec można stale rosnącą liczbę osób uprawiających różnego rodzaju sporty, od drużynowych po indywidualne. Zdecydowanym liderem i najchętniej wybieranym sposobem na ruch jest po prostu bieganie.

  Kłopoty z bieganiem

  O ile w okresie letnim o czas i miejsce na bieganie nie jest trudno, to już z nastaniem jesieni i zimy wielu do tej pory pokonujących ogromne dystanse biegaczy musi odłożyć buty do szafy i oczekiwać poprawy pogody. Nie chodzi nawet o zwykłe lenistwo. Bieganie w deszczu, bądź przy ujemnych temperaturach na śniegu jest zwyczajnie niebezpieczne dla zdrowia i może skutkować poważnymi przeziębieniami, a nawet długotrwałymi kontuzjami.
  Pewnym rozwiązaniem jest siłownia na której dostępna jest bieżnia do biegania, jednak zwykle są to miejsca bardzo zatłoczone i słabo wentylowane, w których cała przyjemność z biegania gdzieś się ulatnia. Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest zakup swojej własnej bieżni.

  Jak kupić bieżnię?

  Powszechnie przyjęło się mówić, że bieżnia elektryczna w domu to ogromny wydatek. Jest to półprawda. Faktycznie są na rynku bieżnie potrafiące kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, jednak są to bieżnie w pełni profesjonalne, których możliwości zwykły biegacz nigdy nie wykorzysta. Do zastosowań amatorskich można bez trudu nabyć bieżnie w kwotach, które są dla większości z nas w pełni akceptowalne.
  Jak więc wybrać odpowiednią dla siebie bieżnie? Przede wszystkim warto znać dwa podstawowe jej rodzaje.

  Na rynku dostępne są wersje:

  – magnetyczne, które swoje działanie opierają na kole zamachowym. Biegacz musi samodzielnie wprawić w ruch taśmę, której prędkość będzie uzależniona od tempa biegu. Zatrzymanie również musi nastąpić poprzez zwolnienie biegu lub zeskoczenie z bieżni.
  Jest to obecnie dość archaiczne rozwiązanie. Z tego powodu zdecydowanie bardziej polecana jest druga wersja,

  – elektryczne, które swoje działanie opierają na silniku elektrycznym i komputerze sterującym. Użytkownik za pośrednictwem panelu ustala parametry biegu (szybkość, kąt nachylenia, czas itd), a resztą zajmuje się zamontowany w bieżni silnik.

  Ceny bieżni

  Znając już typ napędu bieżni, warto precyzyjniej określić jej parametry. Jeśli zależy nam na urządzeniu posiadającym pamięć treningów, z możliwością pomiaru tętna i ciśnienia, i na tej podstawie dobierającego tempo biegu, trzeba będzie się przygotować na większy wydatek. Zwykła bieżnia umożliwiająca po prostu bieganie, to koszt zaledwie kilkuset złotych. Na szczęście producenci dość elastycznie podchodzą do oferowanych opcji i z łatwością można dobrać urządzenie do posiadanych preferencji.

  T-shirty w sklepie Ozonee.pl